Loga Unii Europejskiej

Image Not Found

Wolontariat

Poszukujemy ludzi odpowiedzialnych, otwartych,  którzy nie boją się nowych wyzwań do współpracy w ramach wolontariatu.

Jeżeli masz chwilę wolnego czasu, odrobinę chęci do niesienia pomocy dzieciom, lubisz dzielić się z innymi,  to podejmij współpracę z nami i zostań wolontariuszem  w Zespole do Spraw Organizacji Pieczy Zastępczej MOPS w Rzeszowie. Masz możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce, „zarażenia” innych  swoją energią,  możesz zrealizować swoje marzenia czy  plany.

Wszystkich zainteresowanych pełnieniem funkcji wolontariusza prosimy o kontakt pod nr telefonu 178635389 wew. 49 w godzinach pracy ośrodka lub przesłanie swoich danych drogą elektroniczną na  adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do współpracy!

Kierownik 
Zespołu do Spraw Organizacji Pieczy Zastępczej
Małgorzata Bąk

Wolontariusze w Zespole do Spaw Organizacji Pieczy Zastępczej wspierają swoim działaniem przede wszystkim dzieci, stają się dla nich często wzorem, kimś bliskim i ważnym, wspierają też opiekunów, dając im możliwość zminimalizowania  tego obowiązku. To jest jedna strona medalu, a druga to satysfakcja z pomagania innym, sprawdzenie się w dotychczasowej wiedzy, zdobycie doświadczeń i cały wachlarz przeżyć.

Cele pracy wolontariuszy:

  • Wsparcie w nauce dzieci i młodzież z rodzinnych form opieki zastępczej;
  • Rozwijanie ich wiedzy i umiejętności;
  • Pokazanie wzorców - dobrze się uczysz możesz pomóc innym;
  • Nawiązanie kontaktów;
  • Rozwijanie zdolności interpersonalnych;
  • Nabranie przez studentów doświadczenia w pracy z innymi.

Nabór wolontariuszy odbywa się każdego roku w październiku.

Wymagane dokumenty:

  • kserokopia dowodu osobistego;
  • zaświadczenie z uczelni o kontynuowaniu nauki;
  • świadectwo ukończenia szkoły.

W obecności pracowników tut. Ośrodka Wolontariusz składa stosowne Oświadczenia, wypełnia kwestionariusz osobowy i odbywa szkolenie BHP.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2015 r., poz. 1777) zawiera porozumienia z wolontariuszami o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Rzeszowie
ul. Jagiellońska 26
35-025 Rzeszów

empatia

epuap